Dom#367; 
Solární technika, klimatizace a tepelná čerpadla

Nádrže a příslušenství

Tepelná energie získaná termickými solárními kolektory se akumuluje prostřednictvím ohřevu vody v akumulační nádrži. V rámci požadavků zákazníků jsme schopni navrhnout k solárním sestavám zásobníky různých značek za zvýhodněné ceny. Níže uvedené nádrže jsou nejčastěji prodávané a doporučované naší společností. Ke všem nabízeným solárním zásobníkům dodáváme také příslušenství - řídící jednotku, čerpadlovou jednotku, el. topnou patronu.

 

 Zásobníkový ohřívač typu NTRR/SOL

NTRR 

Ohřívače typu NTRR/SOL jsou nádrže k solárním systémům. Výrobcem těchto nádrží jsou Dražice (Česká výroba). Ohřívače obsahují dva spirálové výměníky pro ohřev TUV topnou vodou ze dvou zdrojů (solární systém + dohřev). Dohřev lze provádět zdrojem v horním výměníku např. kotlem i elektrickým tělesem TJ 6/4“. Dražické ohřívače jsou jedny z nejprodávanějších bojlerů na Českém trhu díky nižší ceně při zachování kvality. Bojlery jsme schopni dodat v provedení 200l, 250l, 300l, 400l, 500l.

 

 

Solární akumulační nádrž INTEGRAL

INTEGRALAkumulační systém INTEGRAL je ideálním řešením pro solární systémy, kde se preferuje jednoduchá a hygienická příprava pitné vody. Vlastní ohřev vody probíhá ve vlnité trubce z nerezové oceli, což zajišťuje bezúdržbový provoz a dlouhou životnost. 

Akumulační systém INTEGRAL je inovativní řešení pro ohřev vody a podporu vytápění. Voda je ohřívána pomocí výměníku tvořeného vnitřní vlnitou nerezovou trubkou. 

 

Solární akumulační nádrž typu FWSS

FWSSNejnovější koncept akumulačního zásobníku tepla umožňuje montáž všech nutných komponentů solárního systému přímo na stěnu zásobníku. Vysoká variabilita akumulačního systému umožňuje kombinovat solární ohřev prakticky s neomezeným počtem libovolných zdrojů tepla.

Akumulační systém FWSS je inovativním řešením pro ohřev vody a podporu vytápění. Akumulační nádrž má dva samostatné výstupy pro topný okruh. První je určen pro vysokoteplotní a druhý pro nízkoteplotní topný systém. Pitná voda je ohřívána pomocí nerezového deskového výměníku tepla v modulu FWS30.

 

 

Kondenzační kotel BROTJE BSK20 se 160l solárním zásobníkem pro přípravu TUV

Brotje

Představujeme kombinaci plynového kondenzačního kotle a solární techniky v jednom kompaktním zařízení. Na zastavěné ploše pouhých 60 x 60 cm ve výšce 178 cm je v tomto zařízení místo pro kondenzační plynový kotel, 160 litrový zásobník teplé vody s přidaným solárním výměníkem a čerpadlem umožňující přímé napojení na solární kolektory.

U domů se solárním spojení nabízí tento kotel jedno z nejvíce hospodárných řešení vytápění, šetrné k životnímu prostředí a energeticky velmi účinné. Díky kombinaci techniky spalování plynu s využitím kondenzačního tepla spalin a solární techniky je EcoSolar BSK skutečný energeticky úsporný zázrak.

 

  • Nejvýhodnější řešení u rekonstrukcí topných systémů
  • Prémiový Německý kondenzační kotel o výkonech 2,9-15 kW a 3,5-20 kW
  • Účinnost 109 %
  • Ekvitermní regulace kotle a regulace solárního systému v jednom
Vytvořil Marek Salát © | TTM Morava s.r.o 2011 ©